Претседателот на Албанската Дијаспора со отворено писмо до Груевски

Почитуван, г. Никола Груевски Вистина е дека неколку албански средини гледаат на Зоран Заев како на спасител, исто така ова појава постои и кај другите етнички
image
DSHM

Diaspora reagon dhe proteston sot bashkë me Kumanovën #Unë jam Almiri

image
Diaspora Shqiptare për Maqedoni, përkatësisht veprimtarët e saj prej ditës kur ndodhi sulmi terrorist në Kumanovë kundër familjes Aliu, ku si pasojë e këtij sulmi humbi jetën fëmiju 4 vjeçar, ...
Më tepër

Xhelal Bajrami duhet të hetohet dhe jo të emërohet Prokuror

image
Diaspora Shqiptare për Maqedoni, pas emërimit të Xhelal Bajramit (nga BDI) si prokuror publik në prokurorinë e nevelit të Rëpublikës së Maqedoisë, që ndër shqiptarë njihet si ish zëvendës Ministër ...
Më tepër

Përfaqësuesit e DSHM-së u takuan me kryetarin e LR PDSH-së, z. Zijadin Sela

image
Sot përfaqësuesit e DSHM-së, z. Tim Shkupi dhe z. Memdali Ahmedi u takuan me kryetarin e LR PDSH-së, z. Zijadin Sela, që njëherit perfaqëson edhe koalicionin “Aleanca për Shqiptarët”. Përfaqësuesit e ...
Më tepër

Përfaqësuesit e DSHM-së u takuan me udhëheqjen e LSDM-së

image
Lideri i LSDM-së, z Zoran Zaev i shoqëruar nga Zëvendës Presidentja, zonj. Radmilla Shekerinska u takuan sot me përfaqësues të Diasporës Shqiptare në Maqedoni (ADM), Drejtuesin e saj, z. Tim ...
Më tepër

DSHM përkrah Ligjin për Amnisti

image
Sot nisi aksioni i mbledhjes së 10.000 nënshkrimeve për Ligjin për amnisti pas iniciativës qytetare që do të zgjas 80 ditë.  Të hapura janë 33 vendet në zyrat e Komisionit ...
Më tepër

Ekspozita e Asllan Krasniqit "Eksodi 99 me 99 fotografi" në Shkup

image
‘Eksodi 99 me 99 fotografi, Lufta kunder harresës’ të ekspozuar sot këtu në qendër të Shkupit, ne vendin që ju tani e quani “Sheshi Skenderbeu” Asllan Krasniqi është një fotoreporter që ...
Më tepër
DSHM

Alkimia e Shiut për qeverinë shqiptare në hije në Maqedoni!

image
Shkruan Musa Lamallari – Tim Shkupi Se janë keq shqiptarët e Maqedonisë, kjo nuk do shumë shpjegime, interpretime. Se janë përballë një lufte të brendshme të pakuptimtë brenda llojit, kjo vërehet ...
Më tepër

“Akademik!”, lëre rehat Shkupin?

image
Shkruan Musa Lamallari – Tim Shkupi Reagim për shkrimin e Akademikut “Ekstremizmi islam te shqiptarët” “Në Maqedoni do ta kisha nënvizuar dominimin e faktorit material dhe praninë e fondeve për rekrutime të ...
Më tepër
Diaspora TV
Rrjete sociale
  • DSHM On YouTube
  • DSHM On Twitter
  • DSHM On Facebook